Zobu higiēna, mutes dobuma higiēna

Pieteikt vizīti

Zobu higiēna pieaugušajiem un bērniem

Zobu un mutes dobuma higiēnu ieteicams veikt reizi sešos mēnešos, jo patstāvīgi nav iespējams noņemt zobakmeni, zobu pigmentu un aplikumu grūti pieejamās vietās.

Mūsu higiēnisti mutes dobuma higiēnu veic ļoti akurāti un rūpīgi ar ultraskaņas, manuālo instrumentu, profesionālo pastu un biršu, kā arī Air Flow palīdzību. Pēc procedūras smaganas un smaganu kabatas tiek apstrādātas ar antibakteriālu šķīdumu un zobi pārklāti ar fluora gēlu emaljas stiprināšanai.

Zobu higiēnists piemeklēs tieši Jums piemērotus kopšanas līdzekļus zobu higiēnai mājās.

Zobu fluorizācija ar Tiefenfluorid preparātu

Kariesa profilakse pieaugušajiem un bērniem.

Zobi tiek apstrādāti ar speciālu preparātu Tiefenfluorid. Šī metode pārklāj un aizpilda zobu emaljas mikroplaisas, palīdz nosargāt zobus no priekšlaicīgas zobu audu sabrukšanas.

Zobu balināšana

Vai zobus balināt ir droši? Jā, ja balināšanu veikt atļauj zobārsts vai zobu higiēnists. Ir divi zobu profesionālās balināšanas veidi:

1. Zobu balināšana kabinetā

Mūsu klīnikā tiek izmantota pati jaunākā balināšanas lampa Fläsh, ar kuras palīdzību tikai pusotras stundas laikā Jūsu zobi kļūs balti un skaisti.

Fläsh nodrošina labāko balinošo efektu. Fläsh – tā ir jaunākās paaudzes balināšanas sistēma, kurā tiek izmantota uzlabota UV gaismas spektra lampa, kas aktivizē balinošo gelu, taču tās iedarbības laikā zobi netiek pakļauti karstuma ietekmei.

2. Mājas zobu balināšana ar individulām kapēm

Zobu balināšanai mājas apstākļos tiek izgatavotas individuālas kapes, kurās pildās balinošais gels. Iesaka patstāvīgai zobu balināšanai, kā arī efekta uzturēšanai pēc balināšanas kabinetā. Šo procedūru drīkst veikt tikai ar zobārsta vai zobu higiēnista atļauju.

Cenas

Pieaugušajiem

Mutes dobuma higiēna 85 EUR
Ekspress higiēna (30 min) 65 EUR
Intensīva fluorizācija ar Tiefenfluorid preparātu (abi žokļi) 80 EUR
Konsultācija par zobu balināšanu 45 EUR
Balināšanas kape vienai zobu rindai 120 EUR
Fläsh zobu balināšanas procedūra 350 EUR

Bērniem

Mutes dobuma higiēna bērnam līdz 12.g. vecumam (piena un maiņas sakodiens) – 30 minūtes 65 EUR
Mutes dobuma higiēna bērnam 12-18.gadi (ar pastāvīgo sakodienu) 75 EUR
Zobu fluorizācija ar Tiefenfluorid (abiem žokļiem) 50 EUR

Apskatīt visas cenas

 

Mūsu pieredzējuši zobu higiēnisti

iDental Jelena Luzika


Lorem ipsum..

Jeļena Luzika

Zobu higiēniste, zobu balināšana, zobu fluorizācija

Pieteikt vizīti
Dr.Olga Borisova iDental


Lorem ipsum..

Olga Borisova

Zobu higiēniste, zobu balināšana, zobu fluorizācija

Pieteikt vizīti
iDental Jana Baranova


Lorem ipsum..

Jana Baranova

Zobu higiēniste, zobu balināšana, zobu fluorizācija

Pieteikt vizīti

Es, cilvēks, kuram ir paniskas bailes no zobārstiem un ir gatavs bēgt jau ieejot iekšā pa durvīm, šodien no zobārstniecības izgāju ar smaidu uz lūpām un skaļiem saucieniem, cik superīga vieta un atgriezīšos vēlreiz! Patīkama sagaidīšana un lieliska atmosfēra! Paldies! – Laura V.

Kāpēc zobu higiēna ir tik svarīga?

Sliktas zobu higiēnas sekas var būt ļoti nopietnas un ietekmēt jūsu vispārējo veselību. Piemēram, zobu slimības var izraisīt sāpes, zobu bojāšanos un pat zobu zaudēšanu. Turklāt, ja jūs nerūpējaties par savu muti un zobiem, tas var izraisīt sliktu elpu, smaganu slimības un citas komplikācijas.

Kādas ir galvenās zobu higiēnas priekšrocības?
1. Samazina zobu slimību risku
Ja jūs regulāri rūpējaties par savu muti un zobiem, jūs samazināt zobu slimību risku. Zobu slimības var izraisīt zobu sāpes, zobu bojāšanos un pat zobu zaudēšanu, tāpēc ir būtiski rūpēties par savu mutes higiēnu, lai izvairītos no šīm problēmām.
 
2. Samazina smaganu slimību risku
Smaganu slimības var izraisīt smaganu iekaisumu, zobu bojāšanos un pat zobu zaudēšanu. Ja jūs regulāri rūpējaties par savu muti un zobiem, jūs varat samazināt smaganu slimību risku un saglabāt savus zobus veselus.
 
3. Samazina sirds un asinsvadu slimību risku 
Ir pierādīts, ka zobu slimības var palielināt sirds un asinsvadu slimību risku. Tas ir saistīts ar iekaisuma procesiem, kas notiek mutes dobumā un var ietekmēt asinsvadus. Ja jūs regulāri rūpējaties par savas mutes un zobu higiēnu, jūs varat novērst iekaisuma rašanos un tādējādi samazināt sirds un asinsvadu slimību risku.
Zobu higiēnas biežums

Zobārsti un higiēnisti parasti iesaka veikt profesionālu mutes higiēnu vismaz divas reizes gadā, taču cilvēki ar jutīgām smaganām vai citām mutes veselības problēmām varētu vēlēties to darīt biežāk.

Tāpat ir svarīgi turpināt veikt mājas mutes higiēnas prakses, piemēram, regulāri zobu tīrīšanu un zobu diegošanu, lai saglabātu mutes veselību starp profesionālām mutes higiēnas procedūrām.

Kāpēc regulāri jāveic profesionāla mutes higiēna?
1. Profesionāla mutes dobuma un zobu higiēna palīdz novērst zobu slimības. Zobakmens un aplikums uz zobiem var veicināt zobu slimību attīstību. 
 
2. Profesionālās mutes higiēnas procedūras laikā zobārsts vai higiēnists var identificēt un novērst jebkādas problēmas, kas varētu radīt slimību risku. Tādējādi var palīdzēt saglabāt veselīgus zobus un samazināt zobu slimību attīstības risku.
 
3. Dziļa zobu tīrīšana var palīdzēt novērst un kontrolēt smaganu slimības, kā arī samazināt iekaisumu un citas veselības problēmas. Turklāt, regulāra profesionāla mutes higiēna var palīdzēt uzlabot elpas smaržu, jo baktērijas, kas izraisa nepatīkamu elpu, procedūras laikā var tikt noņemtas un novērstas.
 
4. Profesionālās mutes higiēnas nozīme ir īpaši svarīga cilvēkiem ar jutīgām smaganām vai citām mutes veselības problēmām. Zobārsti un higiēnisti var izmantot īpašus instrumentus un tehnikas, lai veiktu mutes higiēnas procedūras, kas minimizē diskomfortu un palīdz uzlabot smaganu veselību.
 
5. Profesionāla zobu tīrīšana var palīdzēt novērst zobu dzeltenumu un zobu trauslumu, un to nepieciešams veikt, lai sagatavotos zobu balināšanas procedūrai.
 
6. Regulāra profesionāla mutes higiēna var palīdzēt samazināt nepieciešamību pēc dārgām un invazīvām zobu procedūrām. Piemēram, kāds, kas regulāri veic profesionālu mutes higiēnu, varētu neuztraukties par kādu nozīmīgu zobu procedūru nepieciešamību, kas varētu būt nepieciešama kādam, kas nav rūpējies par saviem zobiem.
Ko sevī ietver profesionālā zobu higiēnas procedūra?
Profesionāla mutes dobuma higiēnas procedūra ietver sevī daudzus dažādus soļus un tehnikas, lai attīrītu zobus, smaganas un mutes dobumu no aplikuma un zobakmens, kas var izraisīt slimības un citas veselības problēmas. Šeit ir daži no galvenajiem soļiem, kādi parasti tiek iekļauti profesionālā mutes higiēnas procedūrā:
 
Zobu tīrīšana ar ultraskaņas ierīcēm
Šī tehnika tiek izmantota, lai noņemtu zobu aplikumu, kas var izraisīt zobu bojājumus un slimības. Ultraskaņas ierīce izmanto ultraskaņas viļņus, lai viegli un efektīvi noņemtu šo aplikumu.
 
Skalošana
Skalošanas procedūra veic, lai noņemtu mīksto un cieto aplikumu no zobu virsmas un zobu starpās. Tas tiek darīts, izmantojot speciālu skalošanas šļirci, kas izskalo aplikumu un atstāj mutes dobumu tīru un veselīgu.
 
Profesionālā zobu tīrīšana
Zobu higiēnists vai zobārsts veic rūpīgu zobu tīrīšanu, izmantojot speciālu instrumentu komplektu. Šie instrumenti tiek izmantoti, lai noņemtu zobu aplikumu un zobakmeni, kas var radīt slimības un izraisīt zobu bojājumus.
 
Zobu apstrāde ar fluorīdiem
Zobu apstrāde ar fluorīdiem ir procedūra, kurā uzklāj fluorīda līdzekli uz zobu virsmas. Fluors ir minerāls, kas palīdz stiprināt zobu emalju un samazina zobu bojājuma risku.
 
Mutes dobuma izmeklēšana
Profesionālās mutes higiēnas procedūras laikā zobārsts vai zobu higiēnists var izmeklēt mutes dobumu, lai noteiktu, vai ir kādas problēmas, kas varētu izraisīt slimības vai citus veselības riskus. Šī izmeklēšana var palīdzēt agrīnā posmā atklāt slimības, piemēram, kariesu vai smaganu slimības, kas var tikt ātri novērstas ar ārstēšanu.
 
Zobu pulēšana
Zobu pulēšana ir procedūra, kas tiek izmantota, lai nopulētu zobu virsmas un uzlabotu zobu izskatu. Šī procedūra parasti tiek veikta pēc zobu tīrīšanas, un tā tiek veikta, izmantojot speciālu pulēšanas instrumentu un pulēšanas pastas. Pulēšanas pasta ir īpaša pasta, kas satur mīkstu abrazīvo vielu, kas palīdz noņemt zobu virsmas aplikuma pārpalikumus un padarīt zoba virsmu gludu un spīdīgu.
 
Zobu higiēna ar sodas strūklu
Sodas strūkla ir ierīce, kas izmanto siltu ūdeni un sodas šķīdumu, lai noņemtu zobu virsmas aplikumu, pigmentus un uzlabotu zobu izskatu. Šī procedūra tiek veikta, izmantojot īpašu ierīci, kas izsmidzina sodas šķīdumu uz zobu virsmas. Soda ir abrazīva un var palīdzēt noņemt zobu aplikumu un zobakmeni.